Olejek Manuka na pierwszym miejscu – Dowiedz się dlaczego?

 

Olejek Manuka to jeden z wielu olejków eterycznych, wykorzystywany w produkcji kosmetyków. Jego właściwości stawiają go na pierwszym miejscu pośród wszystkich olejków eterycznych.

Oprócz przemysłu kosmetycznego, olejek Manuka stosowany jest w leczeniu lekkich infekcji czy innych dolegliwości – zalecany jest przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Wykazuje on udowodnione działanie przeciwbakteryjne. Ponadto ma właściwości immunomodulujące, więc wykorzystywany jest w przypadku obniżonej odporności, np. po grypie czy przeziębieniu lub w okresie jesienno-zimowym.

Ciekawe zastosowanie olejek Manuka znajduje w wypadku zmiennego nastroju. Badania wykazały, że mieszanki aromaterapeutycznymi z dodatkiem tego olejku chronią przed depresją, obniżeniem nastroju, wzmagają pewność siebie. Ponadto – przywracają one stabilność emocjonalną i harmonię. Szczególnie zalecane jest wykorzystanie tych właściwości olejku Manuka u kobiet w okresie menopauzy.

Olejek Maunka ma też zastosowanie przy podrażnieniach skóry. Posiada działanie kojące, zmniejsza wrażliwość skóry na swędzenie, a także łuszczenie się, tendencję do wyprysków czy wysypek. Wszystko to spowodowane jest faktem, iż zmniejsza on pobudliwość zakończeń nerwowych w skórze.

Wykonując kosmetyki w domu, bardzo rzadko wykorzystujemy olejek Manuka. Nie jest on tak popularny, mimo swoich bardzo cennych właściwości. Jeśli jednak zdobędziemy ten produkt, można go wykorzystać do wyrobu balsamów do ciała, kremów do twarzy, kosmetyków do pielęgnacji ust – błyszczyków, sztyftów ochronnych – oraz kosmetyków do włosów – szamponów, odżywek oraz maseczek.

Zastosowanie tego olejku – jak widzimy – jest bardzo różne. Wielokrotnie chcąc pozbyć się problemów wymienionych powyżej, faszerujemy się ogromną ilością leków. Być może warto więc sięgnąć po olejek Manuka – na pewno będzie on bezpieczniejszy, a prawdopodobieństwo, że nam pomoże, jest duże.

Uwaga:
Do mieszanek wykorzystywanych w wyżej wymienionych celach dodawanych jest zaledwie kilka kropli tego olejku. Już w tak minimalnej dawce wykazuje on swoje działanie!

Źródło: spec.pl

Podziel się na:
  • Drukuj
  • PDF
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks