JAD PSZCZELI – Naturalna broń w walce ze zmarszczkami

Wild Ferns Bee Venom - Jad Pszczeli naturalna alternatywa dla botoksuJad pszczeli to najskuteczniejsza broń każdej pszczoły, o czym zapewne każdy, chociaż raz w swoim życiu, miał okazję boleśnie się przekonać na własnej skórze. Jad pszczeli, czyli bezbarwna, kwaśna ciecz o pH 5,0 – 5,5, to wydzielina gruczołu jadowego pszczół robotnic lub matki pszczelej. Ma słaby, charakterystyczny zapach i stanowi mieszaninę wielu związków, w której aż 18 biologicznych składników wykazuje aktywność farmakologiczną.

Działanie jadu pszczelego bardzo często porównuje się do bezigłowego botoksu, stąd w świecie kosmetologii okrzyknięto go naturalną i bezpieczną alternatywą dla botoksu. Jak twierdzą eksperci, wiele problemów skórnych, w tym głębokie zmarszczki, obrzęki i suchość skóry może być spowodowanych menopauzą. Spora liczba kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z jej negatywnego wpływu na kondycję skóry. W czasie menopauzy szybko spada poziom żeńskich hormonów: estrogenu i progesteronu, a to prowadzi do przyspieszonego starzenia się skóry, w tym utraty jędrności i powstawania większej ilości zmarszczek. Natura jednak sama znalazła lekarstwo na zachowanie młodego wyglądu, jest nim właśnie jad pszczeli.

Najlepszy jad pszczeli na świecie pochodzi z Nowej Zelandii, kraju „długiej białej chmury” w którym ekologia i dbałość o ekosystem jest zawsze na pierwszym miejscu. Nowozelandzki jad pszczeli pozyskiwany jest od tych samych pszczół miodnych, które wytwarzają słynny miód Manuka. Ciekawe jest samo pozyskiwanie jadu pszczelego za pomocą bezpiecznego urządzenia, w postaci ramki ze szklanym arkuszem, które przewodzi delikatne impulsy elektryczne. Pszczoły drażnione tymi impulsami, pozostawiają na szkle niewielką ilość jadu, a następnie wracają do ula w nienaruszonym stanie. Jad jest następnie zbierany, oczyszczany i liofilizowany. Do otrzymania 1g jadu potrzeba aż miliona żądeł, więc nie dziwi fakt, że cena 1g nowozelandzkiego jadu jest ponad osiem razy wyższa niż aktualna cena złota.

Firma PARRS z Nowej Zelandii, znana w Polsce między innymi dzięki 100% Olejkowi Manuka, dermokosmetykom z miodem Manuka czy błotem termalnym, wykorzystała potencjał unikalnych właściwości nowozelandzkiego, certyfikowanego jadu pszczelego VENZTM i stworzyła innowacyjną linię kosmetyków odmładzających Wild Ferns Bee Venom.

Kosmetyki z jadem pszczelim Wild Ferns Bee Venom poprawiają napięcie i elastyczność skóry, pomagają utrzymać jej równomierny koloryt oraz zmniejszyć i wygładzić drobne linie i zmarszczki.

Fosfolipaza A2, zawarta w jadzie pszczelim, rozpuszcza błonę komórek skóry umożliwiając innym składnikom przeniknięcie do komórek, dzięki czemu kosmetyk dużo efektywniej działa. Hialuronidaza natomiast poprawia dostarczanie aktywnych składników przez barierę skóry. Jest to bardzo ważne w walce ze starzeniem się skóry, gdyż podczas procesu starzenia się, hialuronowa matryca, odpowiedzialna za zatrzymywanie wilgoci w skórze, staje się coraz twardsza i nisko przepuszczalna. Hialuronidaza przyspiesza rozpad starych cząsteczek i aktywuje syntezę nowych cząsteczek kwasu hialuronowego, poprawiając w ten sposób przepuszczalność skóry. Inne peptydy jadu pszczelego, jak Melityna lub Apamina są także znane z zapewnienia dodatkowych efektów przeciwstarzeniowych skóry. Melityna działa korzystnie na czerwone krwinki i wspomaga normalną cyrkulację krwi w najgłębszych warstwach skóry, stymulując regenerację komórek oraz pobudzając produkcję kolagenu i elastyny. Warto w tym miejscu przypomnieć, że kolagen wzmacnia tkanki ciała, podczas gdy elastyna to białko, które pomaga skórze pozostać napiętą i odpowiada za jej sprężystość. Dodatkowo peptydy zawarte w jadzie pszczelim stymulują mięśnie twarzy, działając jak „naturalny botoks”, zapewniają w ten sposób efekt liftingu, wypełnienia i wygładzenia drobnych linii i zmarszczek.

Kosmetyki Wild Ferns Bee Venom zawierają do 99% naturalnych składników, są to między innymi, oprócz jadu pszczelego, aktywny miód manuka, witamina E, masło Shea, olejek z awokado, mleczko pszczele czy wyciąg z oczaru wirgińskiego, które tworzą doskonałą formułę zapewniającą zdrową kondycję oraz młody i promienny wygląd skóry. Kosmetyki z Jadem Pszczelim, wywołują spore zainteresowanie wśród ekspertów kosmetycznych, a także zostały entuzjastycznie przyjęte przez gwiazdy Hollywood. Co więcej kremy z jadem pszczelim dotarły podobno do rezydencji brytyjskiej rodziny królewskiej, więc gdy Twoja skóra jest pozbawiona blasku i widoczne są na niej już pierwsze oznaki starzenia się – sięgnij po produkty z Jadem Pszczelim, które zapewnią Twojej skórze wszystko to co jest niezbędne aby wyglądać młodo i promiennie.

Autor: Agata Orłowska-Kaźmir

Podziel się na:
  • Drukuj
  • PDF
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks